Onreon ve Alibaba güçlerini birleştirdi!

Onreon olarak, global e-ticaret dünyasında daha da büyümek ve müşterilerimize daha geniş bir ürün yelpazesi sunmak için sürekli olarak çalışıyoruz. Bu hedef doğrultusunda küresel bir e-ticaret devi olan Alibaba ile yeni işbirliğine imza attık. Bu iş birliği, Onreon'un global pazardaki gücünü ve erişimini önemli ölçüde artırarak ,müşterilerimize daha da kapsamlı çözümler sunmamızı sağlayacaktır.

Alibaba, dünyanın en büyük e-ticaret platformlarından biri olarak, küresel çapta binlerce tedarikçi ve milyonlarca ürünle müşterilere hizmet vermektedir. Bu işbirliği, müşterilerimize daha geniş bir ürün yelpazesi sunmanın yanı sıra, uluslararası pazarda rekabet avantajı sağlayacaktır. Onreon platformu üzerinden Alibaba’nın geniş ürün yelpazesine ve global pazarına erişim sağlayarak satışlarınızı global dünyaya açabilirsiniz.


Alibaba.com nedir?

Alibaba.com, üretici ve alıcı firmaların ticaretlerini toptan (B2B) şekilde yapabilmelerini sağlayan bir ihracat platformudur. 200’ den fazla ülkeden ayda 47 milyon fazla aktif alıcı firma düzenli olarak Alibaba.com’ u kullanarak satın alım yapmaktadır. Yapay zeka destekli 18 farklı dilde anlık çeviri ile herhangi bir dil problemi yaşamadan ihracat yapabilirsiniz.


Alibaba.com’da işleyiş nasıldır?

Alibaba.com’da geleneksel e-ticaret sitelerinde yer alan satın al, sipariş geç, sepete ekle gibi özellikler bulunmamaktadır.Üretici firmalar kayıt olduktan sonra envanterlerini platformda listelerler. Listenen ürünler hem mağaza profilinde hem de müşterilerin arama sonuçlarında gösterilir. İlgilenen alıcı firmalar, üretici firmalara mesaj göndererek iletişime geçerler. Biz bu mesaja alım talebi deriz. Alım taleplerinde alıcı firmalar eğer varsa üründeki özelleştirme taleplerini, nereye gönderilecekleri vb. gibi bilgileri paylaşırlar. Üretici firmalar ise alıcı firmanın taleplerine yanıt vererek ticaretlerini gerçekleştirirler.


Alıcıların, listelenen ürünler için üreticilere talep gönderebildikleri gibi; üretici firmalarımız da alıcı firmalar tarafından açılmış olan Hazır Alım Talepleri dediğimiz ihalelere katılarak doğrudan potansiyel müşterilerine ulaşabilirler.Onreon kullanicilari diger pazaryerlerinde listeledikleri urunleri tek tikle alibaba.com da da listelemeye baslayabilirler.


Türkiye.Alibaba.Com’un Farkı Nedir?

Sadece Türkiye’deki üreticilerin listelendiği, özellikle Türk ürünlerine ve üreticilerine ilgi duyan yabancı alıcıların hedef alındığı bir ihracat platformudur. 25 yıllık Alibaba tarihinde ilk defa belirli bir ülkeye özel olarak ayrı bir platform açılmıştır. Bu da ülkemizdeki üreticilerin potansiyelini göstermektedir. Alibaba ekibi, hem Alibaba.com üzerinden hem de diğer internet siteleri üzerinden Türk üretici ve ürünleri arayan alıcıları reklam, mail, telefon bildirimi ve banner gibi araçlarla hedefleyerek sizleri potansiyel alıcılarınız ile bir araya getirir. İlaveten, Türkiye Platformu, Alibaba.com’un deneme modeli üyeliğidir. Henüz ihracat yapmamış veya çok düşük tutarlarda yapmış üretici firmalarımızın Alibaba.com dünyasını tanımaları için sunduğu bir hizmettir.
Paylaş